11.3.2017 Rakúsko – kláštor Klosterneuburg

By | 16. marca 2017

Cez zľavový portál More zliav.sk, s Cestovnou kanceláriou DAKA, s.r.o., Šamorín som sa zúčastnil poznávacieho zájazdu v Rakúskom kláštore Klosterneuburg

Klosterneuburg je mestečko v rakúskej spolkovej krajine Dolné Rakúsko, v okrese Viedeň-okolie. Leží na rieke Dunaj, v nadmorskej výške 192 m, 13 km severozápadne od Viedne. Má rozlohu 76,2 km² a 25 686 obyvateľova je tak štvrtým najväčším mestom Dolného Rakúska.

Augustiánsky mužský kláštor Klosterneuburg patrí už takmer 900 rokov k najvzácnejším klenotom sakrálneho umenia v Rakúsku. Vystavujú sa tu najvzácnejšie predmety z majetku kláštora. Hlavným exponátom je krajinská koruna Arcivojvodstva rakúskeho. Múzeum, historický kláštor, umenie a nádherná záhradná architektúra na jednom mieste. Už od svojho počiatku bol Klosterneuburg obývaný augustiniánskymi mníchmi, vďaka ktorým sa tento kláštor stal centrom náboženského života, kultúry a vzdelanosti.

Výsledkom 900 ročného štúdia a zberateľstva je zbierka mnohých významných umeleckých diel a architektonického dedičstva. Hneď vedľa kláštora sa nachádza záhrada s architektúrou v štýle anglických záhrad, ako aj záhony s rôznymi bylinkami, ktoré odkazujú na dlhú liečiteľskú tradíciu kláštorných mníchov.

Klosterneuburg je zároveň najstarším vinárskym sídlom v Rakúsku s množstvom barokových vínnych pivníc v podzemí. Vinohrad kláštora Klosterneuburg má približne 900 rokov. História výroby vína v kláštore Klosterneuburg siaha až do roku založenia kláštora. Vinohrad kláštora Klosterneuburg má približne 900 rokov a je nielen jedným z najstarších vinohradov v Rakúsku, ale so 108 hektármi (267 akrami) obrábanej pôdy aj jeden z najväčších.

Zdieľajte...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *