2016_09_17 Prejtanský guláš

By | 19. septembra 2016

2016_09_17-prejtansky-gulas-001V Prejtej, čo je časť Dubnice nad Váhom sa uskutočnila súťaž vo varení gulášu. Do súťaže sa prihlásilo 19 družstiev od Trenčianskej Teplej – Prílesa až po Lednické Rovné.

O 12:00 hod. bola súťaž odštartovaná. Začal urputný boj o vavrínový veniec najlepších gulášmajstrov Prejty. Počasie striedal dážď, zamračenie a sem tam vykuklo aj slniečko, ale vysoko na body vyhrával dážď vo všetkých jeho intenzitách. Priebežne jeden člen súťažného družstva prišiel k moderátorke Janke Ďurinovej (musím vyzdvihnúť jej konferans) , predstavil svoju skupinu a napísal ingredenciu do najlepšieho guláša, na pamiatku si prevzal zásteru, ozdobenú varešku, odznak Prejtanského gulášu a fľašu perlového vínka. Vznikol zoznam ingrediencií najlepšieho gulášu: ďumbier, majoránka, čierne pivo, soľ, panenský moč, krtica, jelenica (to asi nie čapica), feferónka, pomazánka, že by nátierka? + láska, pramenitá vršatská voda, voda z Ondavy, kotlík + drevo, mladosť, červené víno, sušené dubáky, strieborná jedlička (tam ozaj dali vetvičku striebornej jedličky), Trinidad Moruga Scorpion (pozn. i-noviniek: najštipľavejšia paprika na svete je čili paprička pochádzajúca z oblasti Moruga na ostrove Trinidad). No neviem ako by to dopadlo s tým gulášikom podľa toho.

Guláš v kotlíkoch žblnkal a tak sa návštevníci a členovia družstiev, ktorý práve neboli bezpodmienečne nutný pri guláši resp. deti pozrieť modely lietadielok, autíčka v akcii. Deti si mohli dať niečo pekné namaľovať na tvár, ruky či inú časť tela. K dispozícii boli balóniky, detské ihrisko. Pre sladkostichtivých boli čerstvo upečené koláče. Pivko, kofolka či kávička bola taktiež dostupná, samozrejme z mliečkom, či bez. Šikovné kucharinky doma pre nás pripravili rôzne sladké pochúťky. So svojimi dobrými, sladkými koláčmi sa prišla pochváliť aj Marcelka Kubisová.

Súťažiaci museli guláš dovariť do 15:30 hod. Následne zasadla porota v zložení: Stanislav Kvasnica – exšéfkuchár, Dušan Dian – za občanov Prejty, Anton Bušík – poslanec MsZ, František Mikolášek – zástupca primátora Dubnice nad Váhom, Jozef Gašpárek, Anna Kvasničková – za súťažiace družstvá z družstva JAMP. Po ťažkom a dlhom rozhodovaní nakoniec porota vyhlásila výsledky.

Na pomyseľný piedestál najlepšieho Prejtanského gulášu sa postavili Piťovci, druhé miesto obsadil pán Valenta so svojou skupinou. Na treťom mieste sa umiestnili tri družstvá a tak šťastena – losovaním rozhodla, že tretie miesto obsadilo družstvo Antona Malovca.

Keď upadol stres z výsledku, ceny rozdané, zábava mohla pokračovať v uvoľnenej atmosfére. Všetko išlo ako po masle „iba s tým počasím sa bolo treba popasovať“.

Fotogaléria: Prejtanský guláš

Video tu

Zdieľajte...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

4 thoughts on “2016_09_17 Prejtanský guláš

  1. eRZet Post author

   Pretože to tak zadávam, aby sa nemuselo cúvať na iné príspevky. Myslím, že je to tak lepšie

   Reply
 1. Jurko skoro Jánošík

  Ale z flash fotogalérie netreba cúvať, beží nad stránkou, aj keď to som nemyslel, myslel som to keď už som vo fotogalérií, prídem na poslednú foto na záložke 1. fotogalérie a nepohračujem na prvej foto záložky 2 .. musím sa prepnúť na záložku 2. fotogalérie ručne

  Reply
  1. eRZet Post author

   Dobrý večer. Ďakujem za každý komentár. Ja som tak trochu samouk, síce nie úplne, ale samouk, bez jazykových znalostí tak nie všetko funguje ako by malo. Potešila by ma každá rada/pomoc. Možno nie tadiaľto. Toto nie je na to priestor. Ešte raz ďakujem.

   Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *