AVON Pochod 2017

By | 27. júna 2017

V krásnom prostredí obnoveného Bratislavského hradu sa uskutočnil 9. ročník AVON Pochodu proti rakovine prsníka.

Vstupenkou na podujatie bolo zakúpenie si trička. Tričko bolo zároveň vstupenkou na bezplatnú prehliadku Bratislavského hradu. Zisk z predaja zakúpených tričiek poputuje na konto verejnej zbierky AVON Pochod 2017 realizovanej občianskym združením Amazonky a bude použitý na programy boja proti rakovine prsníka.

Heslom 9. ročníka pochodu bolo „Nerieš“. Prečo nerieš? Vysvetlil ambasádorky projektu: „Poznáte to. Zobudíte sa a hneď od rána riešite kopec úloh – čo si obliecť, čo raňajkovať, kto odvezie deti do školy, čo budete variť na večeru… Zrazu sa Vám nakopí toľko otázok a premôže Vás stres a nervozita. Sú to všetko denné starosti, ktoré však nie sú skutočnými problémami. Pokiaľ ste Vy a Vaši najbližší zdraví, všetko ostatné sú len malichernosti“.

Už pred samotným pochodom vládla dobrá nálada v priestoroch Bratislavského hradu. Pri soche sv. Alžbety Durinskej sa začali schádzať ľudia s dobrým srdcom, aby si zakúpili vkusné tričká, páni šedé, dámy tradičné fialové. Lúčka sa posiala fialovými balónikmi. AVON Pochod sa tento rok niesol v piknikovom duchu a na svoje si prišli všetci, dospelí aj deti. Dobrá nálada panovala v oboch stanoch. V malom stane bavil deti Šašo Jašo, Divadielko Zajka Hrajka, Dado Nagy im čítal z knižiek, zástupcovia firmy Curaprox učili detičky čistiť si zúbky, o kúsok ďalej bolo maľovanie na tvár všakovakými výtvormi. V Malom stane si prišli na svoje aj „dospeláčky“ keď im zástupkyne Avonu robili ukážky líčenia. Malý stan musel zaujať veľkých aj malých.

Mažoretky otvorili program pred Hlavným stanom. Po nich v Hlavnom stane pod vedením moderátora Milana „Juniora“ Zimnýkovala hostí zabávali skupiny Korben Dallas, Polemic.

Prišiel čas na predstavenie ambasádoriek pochodu: Ady Strakovej, Aleny Heribanovej, Henriety Mičkovicovej, Kvetky Horváthovej, Karin Habšudovej, Romana Jurašku, Nory Beňačkovej a novej ambasádorky Sony Skoncovej. Po krátkom príhovore o význame tohto pochodu sa odobrali do Malého stanu na autogramiádu a besedu s moderátorom Borisom Pršom a návštevníkmi.

Za zvuku bubnov skupiny Campana Batucada, pochodu mažoretiek a v prvom rade ambasádorkami pochodu sa sprievod o 14:30 hod. pohol z Bratislavského hradu ulicami starej Bratislavy. Z hradu pod Most SNP cez Rybné námestie, Panskú ulicu, Ventúrsku, Farskú, Staromestskú, aby sa opäť vrátil na Bratislavský hrad. Kultúrny program pokračoval na hrade v oboch stanoch rôznymi hudobnými žánrami vrátane DFS Klnka do 19:00.

Tak sa podarilo vyjadriť spolupatričnosť, pomoc a podporu všetkým ženám, ktoré s rakovinou prsníka bojujú. Dodať im odvahu a silu, aby sa nevzdávali a ukázať, že v tomto boji nie sú samé.

Video

Zdieľajte...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *