Veľký protikorupčný pochod „Slovensko povstaň proti korupcii“ Bratislava 5. júna 2017

By | 6. júna 2017

V hlavnom meste Slovenskej republiky Bratislave, Košiciach a v hlavnom meste Českej republiky v Prahe sa uskutočnil Veľký protikorupčný pochod „Slovensko povstaň proti korupcii“.

Už druhýkrát sa zišli tisíce účastníkov protikorupčného pochodu v hlavnom meste Slovenskej republiky v Bratislave aby protestovali proti korupcii, ktorá je aj podľa Generálneho prokurátora SR JUDr. Jaromíra Čižnára aj na najvyšších miestach. Tentokrát sa protest konal ak v Košiciach a keďže si problematiku uvedomujú aj Slováci v Českej republike tak sa konal aj v Prahe. Naďalej zneli heslá na odstúpenie Ministra vnútra Roberta Kaliňáka a proti vedeniu Slovenskej republiky predsedom vlády SR Robertom Ficom. Na tribúne v Bratislave vystúpili zo svojimi požiadavkami za protestujúcich študenti, ale aj predstavitelia kultúrneho, verejného a politického života. V sprievode bolo možné postrehnúť aj poslankyňu NR SR Luciu Nicholsonovú, Náčelníka Lesoochranárskeho zoskupenia VLK Ing. Juraja Lukáča. Pod tribúnou opätovne nechýbal herec Ján Grešo. Na tribúne vystúpili napríklad Zuzana Fialová s petíciou hercov Novej scény v Bratislave, bývalý vyšetrovateľ Peter Vačok, ktorý vysvetlil, až potom bode dobre keď sa budú všetci báť trestného postihu za svoje činy od hora až dolu, a to sa nedeje, viacerý diskutujúci vrátane pani Remiášovej matky zavraždeného Roberta Remiáša poukazovali na zlé skúsenosti zo štátnou správou.

Protesty budú naďalej pokračovať v Prešove a v Žiline.

Počas protestu sa podpisovala petícia so znením:

Veľký protikorupčný pochod „Slovensko, povstaň proti korupcii“ v Bratislave 5. júna 2017. To video si nenárokuje na umelecký zážitok. Chce ukázať koľko občanov prešlo za 15 minút ulicami Bratislavy ako protest proti korupcii.

Zdieľajte...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *